شنبه 04 خرداد 1398 ساعت 06:02

نکوداشت روز دانشجو، روز سه شنبه 14 آذرماه ساعت : 9:30 در تالار سرو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا برگزار شد


به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهرضا؛ مراسم روز دانشجو و تجلیل از فعالان فرهنگی ورزشی و رتبه های برتر دانشجویی صبح روز سه شنبه 14 آذر ماه در تالار سرو اداره فرهنگ و ارشاد شهرضا برگزار گردید .

در ابتدای این مراسم دکتر جنتی مدیر فرهنگی اجتماعی دانشگاه ضمن تبریک روز دانشجو گفت: باید فرصتی را فراهم کنیم تا دانشجویان امکان بیان نظرات و عقاید خود را داشته باشند، باید به دانشجو بها داده شود تا با ایجاد حس اعتماد به نفس در آنها افکار و اندیشه‌هایشان بارور شود.

دکتر جنتی عنوان کرد: در حال حاضر بسیج دانشجویی تنها تشکل دارای مجوز دانشگاه شهرضا بوده و بیش از یک سال است که برای اخذ مجوز انجمن اسلامی دانشگاه نیز اقدام شده که احتمالا تا پایان ترم نخست تحصیلی به نتیجه خواهد رسید.

 وی گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای نشریه دانشجویی مداد و خبرنامه IEEE است و مجوزهای نشریه بسیج دانشجویی و نشریه اجتماعی سیاسی «آوای فردا» اخذ شده که به زودی چاپ و نشر آنها آغاز خواهد شد.

 مدیرفرهنگی اجتماعی دانشگاه بیان کرد: از ۲ سال قبل تلاش شده است تا با تشکیل اتاق فکر یا شورای فرهنگی از ظرفیت دانشجویان فعال در بخشهای مختلف اجتماعی و دانشجویی استفاده شود.

 دکتر جنتی تأکید کرد: باید به تشکلهای دانشجویی بیشتر بها دهیم تا به این وسیله اعتماد به نفس دانشجویان بیشتر شده و استقلال عمل آنها افزایش یابد.

در ادامه دکتر کاظمپور مشاور رئیس دانشگاه با اشاره به وقایع 16 آذر 1332  افزود : 16 آذر مشخص میکند که دانشجویان امید اینده کشورهستند.

وی با بیان اینکه توسعه یک فرایند است گفت : وقتی توسعه کشوری به نتیجه می رسد که  که توسعه فرهنگی انجام شده باشد.

مشاور رئیس دانشگاه گفت : با توجه به اینکه کشور ایران فرهنگ غنی دارد می بایست در برنامه ها ابتدا فرهنگ سازی بشود و این درسی است که باید از 16 آذر بگیریم.

دکتر کاظمپور اذعان کرد : گرامیداشت ۱۶ آذر همیشه یاد آور مسؤلیت های دانشگاه ها و بویژه دانشجویان است.

وی ازجمله مسئولیت های دانشگاهیان را توجه ویژه به سرمایه‌های انسانی دانست و افزود : که دانشجویان با هوش، ذکاوت و هوشیاری خود می‌توانند دست به نوآوری زده و مهارت‌های خلاقانه‌ای را در راستای بهبود هر چه بهتر شرایط جامعه‌ی خود به منصه‌ی ظهور رسانند.

مشاور رئیس دانشگاه دومین مسئولیت دانشگاهیان را شناخت فرصت ها و تهدید ها در همه زمینه های سیاسی ِ فرهنگی ِاجتماعی ِاقتصادی و عمرانی  دانست .

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری مفهوم جدیدی است که دانشگاهها با آن مواجه شده اند افزود: امروزه دانشگاه‌ها سه وظیفه‌ی اصلی آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی به جامعه را برعهده دارند و آن‌چه که زیرمجموعه‌ی این سه وظیفه قرار می‌گیرد؛ از جمله برنامه‌های آموزشی مداوم و ارتقای مهارت‌ها و توانایی‌ها نیز از جمله‌ی دیگر وظایف دانشگاه‌ها است .
تجلیل از فعالان فرهنگی و ورزشی و رتبه های برتر دانشگاه از جمله برنامه های 16 آذر امسال دانشگاه شهرضا بود
   1396/9/23 18:47    تعداد بازدید :  100


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 100
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )